Bars Seansının Faydaları

Bars seansının insan psikolojisine ve fizyolojisine olumlu katkı sağlayan birçok yanı vardır. Sadece baş bölgesinde bulunan 32 özel noktaya uygulanan bu seansla beraber kişi kendi üzerindeki değişiklikleri gözlemlemeye başlar.

Bu seans sayesinde öncelikle kişi hayata dair yeni bir bakış açısı kazanmış olur. Öncesinde onu rahatsız eden durumlar, artık canını sıkmaz, bir problem olmaktan çıkar. Çünkü bars seansı sayesinde kişi üzerindeki negatif düşünceler temizlenmiş olur. Öfke, yorgunluk, tükenmişlik gibi duygular yüzünden oluşmuş tıkanmaları temizler. Bu sayede kişi kendini ferahlamış, toksinlerden arınmış hissetmeye başlar. Bedenen ve zihinsel olarak daha enerjik bir hale gelmiş olur; bu enerjiyle beraber kişi daha neşeli olmaya başlar. Bununla da birlikte depresyon kavramı ortadan kalkmış olur.

Yaş fark etmeksizin uygulanan bu seans sayesinde çocuklarda ve gençlerde ortaya çıkan birçok problem de giderilmektedir. Hiperaktivite, dikkat eksikliği, sınav öncesi stres bozuklukları gibi problemler bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Psikolojik birçok rahatsızlığı giremeye yarayan bars seansı fizyolojik rahatsızlıkların da giderilmesine yardımcı olmaktadır. Organların hücresel fonksiyonlarını ve bağışıklık sistemini iyileştirme, tıkanıklık ve iltihaplarda azalma sağlama gibi etkileri mevcuttur.