Reiki Şifasından Kimler Yararlanmalı?

Reiki şifası birçok psikolojik rahatsızlığın tedavisinde veya fizyolojik rahatsızlıkların tedavisine ek olarak uygulanabilir.

Örneğin uzun süreli psikolojik rahatsızlıklarda, yoğun dikkat dağınıklığı problemlerinde veya “Ben kimim?” sorusuna cevap verilemeyen durumlarda kişi reiki şifasından yararlanabilir. Yine migren gibi, boyun veya sırt ağrısı gibi psikolojik temelli rahatsızlıklarda da reiki şifası kullanımı mevcuttur. Yüzde yüz bedensel hastalıklarda ise, örneğin organ yaralanmaları, genetik hastalıklar, kemik kırılmaları gibi, var olan tıbbi tedaviye ek olarak reiki şifasından yararlanmak mümkündür.  

Ancak bu şifa tekniğinden faydalanabilmek için illaki bir rahatsızlığın veya hastalığın olmasına gerek yoktur. Kişi bedenimde ayrı bir şifa tekniğine ihtiyacım var diyerek bu uygulamaya başlayabilir. İnsanlar bu uygulamaya ihtiyaç duyabilir; çünkü insanların enerjileri kirlenir. Günlük hayatta karşılaştığımız iyi ve kötü durumlar bizi enerjimizle ilgili artı ve eksi gibi frekanslara sokar. Artı durumlar bizi hayata karşı beslerken eksi olan enerjiler bizi her zaman geriye çeker. Bu noktada kendi enerjimizi korumayı öğrenmemiz gerekir.

 

Reiki insanın yaşam enerjisini arttırıcı bir yöntemdir. İnsanı bedensel ve zihinsel olarak güçlü kılar. Gereksiz ve kötü düşünceleri atar, insanı rahatlatır ve sakinleştirir. Kişinin kendisi için doğru ve iyi olan şeyi bulmasına yardımcı olur.