Reiki Sonrasında Neler Olur?

Kişiler reiki şifasına almaya başladıktan sonraki ilk gün halsiz, uykulu ve enerjileri çekilmiş gibi hissederler. Bunun sebebi vücuda başka bir enerjinin girmesi olması ve bunun uyumlanması için belirli bir zaman geçmesinin gerekmesidir. Genelde kişiye yaşıyla doğru orantılı bir şifa uygulaması önerilir. Örneğin 30 yaşındaki birine 31 gün şifa tekniği uygulamak gibi…  Reiki uygulaması sonrasındaki ilk 3 gün hayvansal gıda tüketimi ve cinsel ilişki önerilmemektedir zira vücuda yeni bir enerji girmektedir ve kişinin bu enerji ile tek başına kalması gerekmektedir.

İlk 3 günden sonraki ortalama 15. günün ardından kişi belirli konularla ilgili farkındalık hissetmeye başlar. Etrafında devamlı olan ama daha önce görmediği şeyleri fark etmeye ve bunları sevmeye başlar, maddi ve manevi farkındalıklar açılır. Kişinin hayatına sadece ona iyi gelen insanlar girmeye başlar çünkü reiki enerjisi kötü enerjiyi uzak tutmaya çalışır.

Reiki şifası verme işlemi tamamlandıktan sonra teknik daha hızlı çalışmaya başlar. 30 gün içerisinde alınan farkındalık 1 sene içerisinde ortalama 7-8 katına çıkabilir. Bu süreçten sonra da tekrar reiki şifası alımına gereksinim yoktur. Her ne kadar kimi reiki ustalarına göre bu tekrar edilebilir bir süreç olsa da kişinin düzenli bir yaşamı varsa, çakralarını kontrol edebiliyorsa tekrar reiki şifa tekniğine ihtiyacı olmaz. Ancak yine de kişi tekrar bu enerjiye ihtiyacı olduğunu düşünürse işlemin tekrarlanması mümkündür.