Reiki Uyumlaması Nedir ve Nasıl Yapılır?

Reiki uyumlaması yapılabilmesi için uyumlama yapılacak kişinin özel yeteneklere sahip olması veya uzun süre meditasyon vb. uygulamalar yapmış olması gerekmez. Önemli olan kişinin hazır olması, farkındalığının açık olması, enerjiler ve çakralarla ilgili az çok bilgili olması ve buna gönüllü olmasıdır. Çünkü reiki uyumlaması yapıldıktan sonra kişi kendi üzerindeki negatif enerjiyi temizler ve sonrasında ömür boyu deneyimlenen ve gelişen bir sürece girer. Yani bunun yapılabilmesi için kişinin bu sorumluluğu alabilecek güçte olması gerekmektedir.

Reiki uyumlama süreci 4 aşamadan oluşur. İlkinde, yani reiki 1 inisiyesinde, usta çakralarını açtıktan sonra bu uyumlamayı danışana yükler ve danışan 21 gün boyunca reiki şifa tekniğini yüklemeye başlar. 21 günün ardından usta ile bu konu tekrar konuşulur. Eğer kişi hazırsa reiki 2 inisiyesini alır. Eğer bu uyumlamadan 21 gün sonra usta kişinin hazır olduğunu düşünmekteyse kişi yanındaki kişilere, onlar izin verdiği sürece, reiki şifası uygulayabilecek konuma gelmiştir. Bundan sonraki aşama olan reiki 3 inisiyesinden sonra kişi reiki uygulayıcısı olarak çalışmaya başlayabilir. Mekân, şehir, enerji boyutu fark etmeksizin şifa uygulayabilir. Kişinin 3. Seviyeden sonra bu konuma gelebilmesi için geçmesi gereken zaman kişiden kişiye göre değişmektedir. Son olarak reiki 4 inisiyesi, astral boyut veya ustalık ve öğretmenlik inisiyesi olarak da adlandırılmaktadır. Eğer ki usta karşısındaki kişiyi şeceresinde görmek istiyorsa kişiyi şeceresine alır ve o da artık reiki ustası olarak eğitim verebilecek seviyeye gelir. Bu süreç bazen 5 ay, bazen 1 yıl sürebiliyorken bazen de kişinin senelerini alabilmektedir. Bu durum tamamen ustanın eğitimi nasıl verdiği ile alakalıdır.

Son olarak kişinin kişisel spiritüel gelişime devam edebilmesi için reikinin düzenli kullanımı gerekmektedir. Kişinin yaşama, yaşayanlara ve kendisine yardım etme isteği daim olmalıdır.