Ön yüklemeyi kapat

Hipnoz Nedir, Ne Değildir?

Hipnoz Nedir, Ne Değildir?

Hayatınızda değiştirmek isteyip de, değiştiremediğiniz neler var? Kilo vermek isteyip de bir türlü başaramıyor musunuz?  Ya da sigara, onunla da mı başınız dertte, çok istediğiniz halde defalarca tekrar mı döndünüz eski alışkanlıklarınıza? Ya da sizi sınırlayan düşünce şekillerinizden artık size yarar sağlamadığı için vazgeçmek istiyor ancak davranışlarınızı ve düşüncelerinizi bir türlü değiştiremiyorsunuz?  İşte bu nokta da değişim için ve değişimin kalıcı olması için hipnoz çok etkili bir araçtır. Peki, nedir bu hipnoz? Hipnozla neler başarılabilir?

Hipnozun Faydaları

> Yaşam kalitemizi sınırlayan ve olumsuz yönde etkileyen, bizi rahatsız eden ve değiştirmek istediğimiz davranışlarımıza karşı yeni davranış modelleri geliştirmeyi ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR.

> Değersiz hissetme ve güzellikleri, mutlulukları hak etmediğimizi düşündüğümüzde, bu gibi düşünceleri değiştirmeyi ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR.

> Stres ve öfke yönetimini ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR.

> Odaklanma, yoğunlaşma ve motivasyonu arttırmayı, düzenli çalışma alışkanlığı geliştirmeyi ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR.

> Günlük yaşamda ya da özellikle sınavlarda hatırlayamama, unutma sorunuyla başa çıkmayı ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR.

> En şiddetli ağrıları bile kontrol altına almayı ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR. (Ağrıların, bedenimizin rahatsızlıklarına dair birer işaret olduğunu unutmamalıyız. Ağrı kontrolünden önce ağrının sebebini araştırmaya, vücudumuzun bize ne söylemeye çalıştığını öğrenmeye yönelik bir tıp doktoruna danışmamız gerekmektedir.)

> Tüm bastırılmış, üstü örtülmüş korku, kaygı, öfke, suçluluk duygusu gibi bize sıkıntı veren, omuzlarımıza yük olan olumsuz duygu ve hislere karşı yeni bakış açısı kazanmayı ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR.

> Başkalarının yanında kötü duruma düşmekten, beğenilmemekten, onaylanmamaktan, hatta konuşmaktan, sürekli saldırıya uğramaktan korkmak, işyerinde üstünün yanında rahatsız olmak, yeni ya da kalabalık ortamlara girememek gibi sosyal fobiler bireyleri yalnız kalmaya itmektedir. Çünkü yalnız kalınca tüm rahatsız eden etkenler yok olur. İşte bu etkenlerden kendimizi tamamen arındırmayı ve özgüvenli olarak yaşamımızı devam ettirmeyi ÖĞRENMEMİZİ SAĞLAR.

Paylaş: